ندای یک بسیجی عاشق

ندای یک بسیجی عاشق 313135


اگر دنبال برنامه‌ای برای تلفن همراهتان هستید که کودک دلبند...

به نقل از "ندای یک بسیجی": اگر دنبال برنامه‌ای برای تلفن همراهتان هستید که کودک دلبند شما با آن به راحتی بتواند برخی از سوره‌های جزء آخر قرآن را حفظ کند، پیشنهاد ما برنامه «اطفال القرآن» است.

شکوری
اطفال القران

در دنیای امروز، که حرف اول و آخر را تکنولوژی و سرعت انتقال اطلاعات می‌زند، گجت‌ها و ابزارهای فناورانه بسیاری به کمک انسان‌ها آمده‌اند تا فرایند آموزش را در همه حوزه‌های دانشی، نه تنها تسهیل که شتاب ببخشند. امروزه با بالارفتن ضریب نفوذ تلفن‌های همراه در خانواده‌ها، پای فرزندان ما نیز خواسته یا ناخواسته، به این دنیا باز شده است.

چگونگی ارتباط فرزندان با فضای مجازی و استفاده کنترل نشده آنها از تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت‌ها، به عنوان یک مساله اجتماعی فراگیر و چالش‌زا در همه کشورها، مورد توجه و گفتگوست. بسیاری از کشورها تلاش کرده‌اند با فرهنگ سازی و احیانا وضع قوانین اجتماعی، آسیب‌های ورود کودکان به دنیای مجازی را مدیریت کنند. این معضل، البته در کشور ما به دلیل نبود موازنه منطقی بین ورود تکنولوژی و فرهنگ‌سازی بهنگام، آسیب‌های بیشتری به دنبال داشته و دارد.

با این همه نمی‌شود و نباید از فرصت‌های آموزشی که این ابزارهای نوین در اختیار ما می‌گذارند غافل شد. حال که تکنولوژی به جبر، جای خود را در زندگی ما باز کرده و در بیشتر خانواده ها، خوب یا بد، حتی کودکان نیز به شکلی وابسته به این ابزارها شده اند، باید در تولید محصولات نرم افزاری، کوشید تا در کنار تربیت و آموزش، نیاز کودک به بازی و سرگرمی نیز تامین شود. خوشبختانه در بیشتر نرم افزارهای آموزشی که برای مخاطب کودک تولید و طراحی شده است، این ویژگی وجود دارد اما هنوز خلا نرم افزارهای آموزشی جذاب که بتواند دغدغه خانوادهای مذهبی را نیز برآورده کند، وجود دارد.

به عنوان مثال در حوزه آموزش و حفظ قرآن کودک، بیشتر نرم افزارها به صورت لوح فشرده و برای استفاده در کامپیوترهای رومیزی تولید شده و نیاز به تولید برنامه‌های کاربردی با رعایت استانداردهای لازم  ویژه تلفن‌های همراه و تبلت‌ها، همچنان به قوت خود باقی است.

با این همه معدود نرم‌افزارهایی هستند که توانسته‌اند دغدغه خانواده‌های قرآنی مبنی بر تربیت فرزندان بر وفق آموزه‌های کتاب وحی را پاسخ دهند. اگر شما جزو این دسته از خانواده ها هستید و دوست دارید که کودک دلبند شما به‌راحتی برخی از سوره‌های جزء آخر قرآن را حفظ کند، پیشنهاد ما برنامه «اطفال القرآن» است.


این نرم‌افزار با همکاری دارالقرآن حضرت رقیه (دار سیده الرقیه للقرآن الکریم) و موسوعه الاسلامیه الکمبوتریه و به زبان عربی تولید و طراحی شده است، اما برای کودکان فارسی‌زبانان نیز قابل استفاده است.

پخش 10 سوره‌ از جزء 30 قرآن با صدای زیبای قاری نونهال،‌ و امکان حفظ سوره‌ها در فضایی تعاملی، کارتونی و سرگرم کننده، از ویژگی‌های این برنامه کاربردی است.ندای یک بسیجی
حجم: 22مگما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

بهترین کانال تلگرام    بهترین کانال سروش    بهترین اینستاگرام
طبقه بندی: نرم افزار و بازی ایرانی،
برچسب ها:حفظ قرآن کودکان، دانلود نرم افزار ایرانی، دانلود نرم افزار ایرانی حفظ قرآن، حفظ قرآن،

[ دوشنبه 1395/12/2 ] [ 135 313 ]

[ نظرات() ]


پشتیبانی