ندای یک بسیجی عاشق

ندای یک بسیجی عاشق 313135


سید حسین در تاریخ 1345/6/1 درخانواده‌ای مذهبی و مستضعف متولّد شد...

به نقل از "ندای یک بسیجی":

 نام: سیدحسین
نام خانوادگی : میرحسینی
فرزند : سیّدآقا
تاریخ شهادت :  13361/3/15
محلّ شهادت :  دزفول
نوع عضویّت و شغل : بسیجی
محلّ دفن : گلزار شهدای امام زاده محمّد هلال بن علی آران

سید حسین در تاریخ 1345/6/1 درخانواده‌ای مذهبی و مستضعف متولّد شد . دوران كودكی را در دامان پدر و مادری مهربان تربیت یافت . او تا پنجم ابتدایی درس خواند و به علّت وضعیّت اقتصادی و معیشتی خانواده نتوانست تحصیل را ادامه دهد و از آن پس مشغول قالیبافی و سفال كاری شد .
او با شروع نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی در راهپیمایی‌ها و تظاهرات شركت می‌نمود و در مجالس مذهبی و نماز جماعت حضور خوبی داشت .
با پیروزی انقلاب اسلامی هر چند كه از سنّ كمی برخوردار بود ولی برای نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در پایگاه بسیج حضور فعّالی داشت.
اخلاق، برخورد و گذشت او زبانزد بستگان و آشنایان بود .
هنگامی كه جنگ تحمیلی شروع شد و رژیم بعثی عراق به خاك مقدس جمهوری اسلامی تجاوز كرد ، سیدحسین خیلی عاشق اعزام به جبهه بود ولی چون سنّ كمی داشت خودش را به عنوان فرد دیگری كه ثبت نام برای جبهه كرده بود و موفّق نشده بود جایگزین كرد و عازم جبهه‌های نبرد شد .
اوّلین باری كه به جبهه اعزام شد سال 1363 بود آری ! او به ندای هل من ناصر ینصرنی امام عزیز لبیك گفت و همیشه می‌گفت باید رهرو راه امام خمینی و گوش به فرمان او باشیم.
آرزویش شهادت در راه خدا بود و بالاخره به آرزوی دیرینه‌اش در جبهه‌های حق علیه باطل نایل آمد.

روحش شاد و راهش پررهرو باد!


فرازی از وصیّت نامه شهید  سیّدحسین میرحسینی:

- اینجانب سیّدحسین میرحسینی ، فرزند سیّد آقا بر حسب وظیفه‌ای كه انسان می‌بایست وصیّتی كند ، چند كلمه با شما و خانواده‌ام می نویسم :
- خدایا ! برای تو، برای حفظ اسلام و قرآن به جبهه آمدم . خدایا یاری ام كن . خدایا ! توفیقم بده كه برای تو كار كنم و بس.
- و امّا پدر و مادرم ! سلام بر شما وقتی خداوند رحمان و رحیم این حقیر را مورد لطف قرار داد كه با مرگ طبیعی نمیرم ، جای شُكر دارد . پس از شهادتم افتخار كنید كه چنین فرزندی داشتید و در راه خدا و قرآن از خود گذشت.
- در مرگ من گریه نكنید كه باعث خوشحالی منافقین و دشمنان اسلام باشد . گریه برای مظلومیت زهرا (س) و امام (ع) و امام خمینی و یاران با وفایش باشد.
- امّا ای امّت شهید پرور ! وحدت خود را حفظ كنید و سرتا پا گوش به فرمان رهبر عزیزمان كه به حق نائب امام عصر (عج) است ، باشید و فرمایشاتشان را به گوش و جان و دل بپذیرید و به آن عمل كنید.
- و ای برادرم ! زندگی دنیا جز بازی و سرگرمی نیست و سرای دیگر، آخرت است.
- دوستان و برادرانم ! راه شهیدان ‌را‌تا ‌آخرین ‌لحظه‌ جان ادامه دهید كه ما هر چه داریم از شهداست.
- خواهرم !  حجاب تو سنگر است . پس سعی كن در این سنگر حفاظت كنی .
کانال تلگرامی
طبقه بندی: آران و بیدگل،
برچسب ها:شهید سیدحسین میرحسینی، شهید سید حسین میر حسینی، شهدای آران و بیدگل، شهدای آران، گلزار شهدای امام زاده محمد هلال بن علی، امام زاده محمد هلال بن علی، بسیجی،

[ چهارشنبه 1395/03/26 ] [ 135 313 ]

[ نظرات() ]


پشتیبانی